Kahve Falında Dağ Görmek

Kahve falında dağ görmek, zorlukları aşarak sözü geçen bir insana dönüşmek ve takdir görmek demektir. Sizin zor bir hayattan en zirvelere yükseliş hikayeniz, bunu bilen herkes tarafından takdir görecektir. Bulunduğunuz yeri sonuna kadar hak ediyor olacaksınız. Kariyer hedeflerinize zor da olsa ulaşmanın mutluluğu ile sevdiklerinizin desteği de birleşince, ne kadar şanslı bir insan olduğunuzu anlayacaksınız. Bu sayede herkese sunulmayan bazı fırsatlar size sunulabilir. Hırsınız ve azim sayesinde gelecek endişeleriniz de ortadan kalkacaktır. Çalışıp çabalamak size her zaman kazandıracak. Layık olduğunuz şeylere yakında sahip olabilirsiniz.

Falda çıkan bu sembol, ayrıca hayatınızın bir döneminde önünüze aşamayacağınız kadar büyük engeller çıkmış olduğunu gösterir. Fakat bunları aşmış olmak sizi rahatlatıyor. Bu engeller sizi yıldırmamış ve pes ettirecek boyutta olmasına rağmen yılmamış olmaktan gurur duyuyorsunuz. Hayatınızda ne olursa olsun pes etmemeli, önünüze çıkan engelleri aşabilmek için elinizden geleni yapmaya devam etmelisiniz.

Çevrenizde elinde olmadan size kim engel oluşturursa oluştursun, ona karşı sevginizi yitirmemeli ve bu engelle sonuna kadar mücadele etmelisiniz. Aile içi sorunlar bazen önünüze engel olarak çıkabilir. Eğer çatışmaya ve engele neden olan kişiyi suçlamaya çalışırsanız, ömrünüz boyunca bu durumun altından kalkamayacağınız gibi çevrenizde değer verdiğiniz kişilerde uzaklaşabilir.  Bu sebeple de mücadele süreciniz boyunca sabırlı olmalısınız. Ayrıca size yapılan yardım tekliflerini de reddetmemeye özen gösterin.

Falda dağ görmek, aynı zamanda tam da hayatınıza yön vermeye başladığınızı düşündüğünüz bir anda karşınıza çıkacak zorlukları  simgeler. Bu zorlukların hatta sizi her şeyden vazgeçecek raddeye getireceğinin göstergesidir. İlk önce ev ve aile hayatınızda, daha sonra da eğitim, iş ve sosyal hayatınızda duymaya başladığınız takdir ve minnettarlık dolu sözler giderek azalmaya başlayabilir. Bu durum en sonunda motivasyonunuz tamamen düşürebilir. Ayrıca bugüne kadar başkalarına yaptığınız iyi olan her şeyin asında boş bir çabadan ibaret olduğu hissine kapılmanız olasıdır.

Herkesin hayatında zaman zaman benzer engellerin yer aldığını hatırlayın. Bu sayede asla umutsuzluğa kapılmamalısınız. Aynı zamanda hayatınızı düzene sokmaya çalışırken gösterdiğiniz çabayı karşınıza çıkan engelleri aşmak için de göstermelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.