Kahve Falında Kahve Görmek Ne Demek?

Kahve falında kahve görmek, kulağa biraz komik gelse de imkansız değildir. Türk kahvesi, kendine has öğütmesinin ve pişirme yöntemlerinin olması, tadının ve aromasının yoğun olması sebebi ile diğer kahve türlerinden ayrılan bir kahvedir. Durum böyle iken kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmayı başarmıştır.

Kimi zaman kahve denince en derin muhabbetler akla gelirken kimi zaman ise kahve falı gelir. İnsanlarımız arasında “haydi, gel. Bir kahve içelim de hem kırk yıl hatırımız kalsın hem de bir falıma bak “ şeklinde hem davet hem espri niyetine asırlardır dillerde dolaşmayı başarmıştır.

Falda kahve görmek, ilginç ama bir o kadar da eğlenceli yorumlara sebebiyet verebilir. Her figürün farklı anlamı olduğu için en eski kehanet yöntemleri arasında kendine yer edinebilmeyi başarmıştır. Anlamı oldukça merak edilen konular arasındadır. İşinde ün yapmış olan falcılar genellikle üç şekilde tabir etmektedir. Bunlardan ilki düşmanı alt etmektir. İkinci yorum olarak murada ermek olarak görülürken üçüncü yorum olarak isteklerin reva olması olarak görülecektir.

Fal sahibinin çalışma hayatında yüksek bir mertebeye erişeceğini, mal servetinin hak edilip verimli şekilde kullanacağına, yakın zamanda aradığı mutluluğu bulacağına, bulunduğu yerde yağmur yağacağına ve çok mutlu haberler alacağına işaret eder. Güvenli bir yerde yaşayacağının en büyük habercilerinden olabileceği alanında ün yapmış falcılar tarafından onaylanır.

Kişinin salih bir arkadaş edineceğine, mutlu bir aşk hayatına adım atacağına, isteklerinin gerçekleştirileceğine, karmaşadan uzak bir hayat yaşayacağına da dikkat çekmektedir. Hayırlı bir evlat sahibi olunacağının, maddi durumunun kötü ise bütçesinin rahatlayacağına, hastalıklarının şifa bulacağı en önemli yorumlar arasındadır.

Kahve falında kahve görmek neye çıkar?” yorumunu okuduktan sonra, aşağıda yer alan yorum bölümünden falınızda çıkan diğer sembolleri paylaşabilir, kahve falı sözlüğü köşemizi ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.