Kahve Falında Pi Sayısı Görmek Ne Demek?

Kahve falında pi sayısı görmek, çok farklı anlamlara gelebilmektedir. Dünyanın hemen her yerinde sayıların anlamları olduğuna inanılır. Kahve fincanlarında sayılara rastlanıldığı zaman da sayılar bu inançlar doğrultusunda yorumlanır.

Örneğin bizim ülkemizde bizlere “dört ayak üstüne düşmek, dört gözle beklemek, dört yapraklı yonca” gibi deyimlerimizi hatırlattığı için, kahve falında da “şans getireceği veya istenen, arzulanan bir şeyin kısa zamanda olacağı” şeklinde yorumlanır.

Falda pi sayısı görmek, şansın ikiye katlanacağı bir döneme girmek olarak tabir edilebilir. Kişi çok şanslı bir döneme girecektir. Aşk ve iş hayatında kısa zamanda olumlu gelişmeler olacaktır. Kişinin dilek ve istekleri melekler tarafından duyulmuştur ve 4 vakitte (saat, gün, hafta, ay) gerçekleşecektir. Kişiyi yıldızlı bir gelecek beklemektedir, kişi iyi insanlarla karşılaşacaktır ve hayatına bolluk, bereketle birlikte cömertlik gelecektir. Kişinin yakın zamanda borçlarından kurtulacağına, kariyerinde yükselmeler yaşayacağına da işaret eder.

Eğer evli değilse sevgilisinin yakın zamanda yapacağı bir sürpriz ile büyük bir mutluluk yaşayacaktır, eğer evli ise hamile kalacaktır. Ayrıca kahve fincanın farklı bölgelerinde çıkan diğer şekillerin yorumlanmasında da anahtar bir sayıdır.

Bulunduğu yerin sağ tarafındaki sembollerin kişiye pozitif getirisi olduğuna, sol tarafımdaki sembollerin ise negatif getirisi olduğuna inanılır. Ancak Japonya veya Çin gibi Asya ülkelerinde bu durum kişinin çok şanslı bir döneme gireceği şeklinde yorumlanmaz; kişinin uğursuzluklar ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanır.

Çin karakterlerine göre okunuşu “ölüm” olduğu için Kore’de ve diğer Doğu Asya ülkelerinde ise ölüm ile ilişkilendirilip, mümkünse zikredilmemeye çalışılır.

Uğurlu ve ilginç birçok farklı yoruma tabii olunmaktadır. Bilirsiniz ki insan var olduğu günden itibaren geleceğini düşünür, planlar ve gelecekte neler yaşayacağını bilmek ister. Gelecekten iki üç haber alırım ümidi ile fal baktıranların sayısı günümüzde fazlasıyla artmıştır. Bende bugün sizlere bana göre falların en samimisi olan kahve falından bahsedeceğim.

Fakat kahve falı geniş ve kapsamlı olduğundan ve bunu tek bir makaleye sığdıramayacağımdan bir konu üzerinde duracağım. Kısacası bu makalemde sizlere kahve falında “pi” sayısını görmenin ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım. Sizleri daha fazla meraklandırmadan yazıma başlamak istiyorum.

Kahve falında pi sayısı görmek neye çıkar?” yorumunu okuduktan sonra, aşağıda yer alan yorum bölümünden falınızda çıkan diğer sembolleri paylaşabilir, kahve falı sözlüğü köşemizi ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.