Kahve Falında Nar Ağacı Görmek Ne Demek?

Kahve falında nar ağacı görmek, fala inanma falsız kalma lafını hepimiz biliriz. Özellikle bayanların en favori eğlencelerinden biridir fal baktırmak. Nar gerçek hayatta bile bereket ve bolluk olarak tanımlanıyor. Hatta narın bu anlamı gelenek göreneklere bile yansımış durumdadır. Gelinlerin eve girerken yere nar atması istenen ve bu şekilde bereket olarak yorumlanan gelenekler bugün hala uygulanmaktadır. Oldukça güzel anlamlara gelir.

Falda nar ağacı görmek, bolluk ve bereketin sembolüdür. Fal sahibi için bereketli bir dönemin geldiğinin habercisidir. Uzun zamandır beklediğiniz bir malın elinize gelmesi demektir. Yüksek kazanca işarettir. Ticaretle uğraşanlar için Yeni girişimlerin olumlu sonuçlanacağı bir dönemin habercisidir.

Ayrıca akrabalarınızı ve sevdiğiniz insanları ziyaret etme zamanının geldiği şeklinde yorumlanabilir nar sembolü. Bazı durumlarda narın olumsuz anlamları da vardır. Buna göre nar sembolü üzüntü ve kedere de işaret olabilir. Hastalık anlamına da gelebilir.

Dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Gerekli dikkat gösterildiğinde yine olumlu sonuçlar alınacağı anlamına da gelebilir. Zor süreçlerden geçip sonunda mutlu olmak olarak yorumlanabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu olumlu ya da olumsuz anlamlar, kavramlar fincan bir bütün olarak yorumlandığı zaman ortaya çıkar.

Nar sembolü her ne kadar güzel haberlerin işaretçisi olsa da fincandaki diğer kavramlar nedeniyle bu anlam değişebilir. Bu nedenle tek bir kavramın anlamına takılıp kalmamak gerekir.

Kahve falında nar ağacı görmek neye çıkar?” yorumunu okuduktan sonra, aşağıda yer alan yorum bölümünden falınızda çıkan diğer sembolleri paylaşabilir, kahve falı sözlüğü köşemizi ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.