Kahve Falında Harfler Görmek Ne Demek?

Falda harfler görmek, kahve fincanında gördüğünüz harflerin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız konumuza göz atabilirsiniz. Türk kültürünün eğlence kaynaklarından biri olan kahve falı, uzun yıllardan beri gelecekten haber almak için kullanılır. Elbette ki kanıtlanmış bir doğruluğu yoktur fakat özellikle hanımlar arasında fazlasıyla ciddiye alınır. Aslında kahve fincanında beliren her şeklin bir anlamı olması ve fal sahibinin hayatı hakkında bir takım özel ipuçları vermesi sayesinde ciddiye alınmaya başlanmıştır.

Fal yorumcuları tarafından dillendirilen kehanetlerin doğru çıkması, insanların fala olan meraklarını doğal olarak ikiye katlamıştır. Bazı fal bilimcilerine göre ise telvelerin aldığı şekiller fal baktıran kişinin ruh hali ile doğru orantılı olarak şekillenir. Tabii ki bu da falı özel kılar ve fal meraklılarının daha çok kahve içmesine neden olur. Koyu bir muhabbet eşliğinde içilen kahveler heyecanla bitirilir ve fincan biraz sallandıktan sonra tabağına ters bir şekilde kapatılır.

Kapatılan fincanın iyice soğumasını beklerken meraklanan fal sahibini sabırsızlık içerisinde fincanına dokunurken bulabilirseniz şaşırmayın çünkü fal yorumu beklemek çok kolay değildir. Fincan soğudu zaman ise fal yorumcusunun ellerine teslim edilir ve büyük bir dikkatle neler söyleyeceğine odaklanılır. Bu süreç çok keyiflidir, çünkü fal sahibi yorumcunun ağzından çıkan her bir kelimeyi kendi hayatına göre düşünmeye başlar. Hatta arkadaşlar arasında bakılan fallarda çıkan dedikoducu ve fesat insanlar kesinlikle en sevilmeyen kişiler olarak etiketlenir ve bir süre çekiştirilmek suretiyle fala ara bile verilir.

Bu kadar eğlenceli bir kehanet aracı varken hanımların birlikte çok eğlenmesi de normaldir tabii. Ancak fal baktırmanın da fala niyetlenmenin de bazı kuralları vardır. Örneğin içilen kahve mutlaka yeterli telveye sahip olmalı, fala niyetlenilmeli, fincan kapatılırken neyse halim çıksın falım denmeli ve mutlaka iyice soğuması beklenmelidir.

Ayrıca fal yorumcusunun dikkatini dağıtmamak da gerekir. Yorumcu fal fincanını eline alarak en dip noktasına bakar ve fala bir güzel odaklandıktan sonra yorumlamaya başlar. Bu süre içerisinde ise fal baktıran kişinin heyecanı doğal olarak iki katına çıkar.

Kahve falında harfler görmek neye çıkar?” yorumunu okuduktan sonra, aşağıda yer alan yorum bölümünden falınızda çıkan diğer sembolleri paylaşabilir, kahve falı sözlüğü köşemizi ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.